Zamknij
Wyślij zapytanie
* pola obowiązkowe
Krople Nasercowe 30g

Krople nasercowe z Apteczki Babuni zawierają naturalne wyciągi ziołowe doskonale znane i stosowane od wieków, które powodują wzmocnienie siły skurczu serca, zwiększają jego ukrwienie działając jednocześnie łagodnie uspokajająco i zwalniając tętno. Skutkiem czego serce bije mocniej nie powodując wzrostu ciśnienia. Bezpieczny, a dzięki skoncentrowanym komponentom skuteczny skład, doskonale sprawdza się w zaburzeniach czynności serca na tle nerwicowym i w stanach jego osłabienia. Do stosowania wspomagająco w początkowym okresie obniżonej wydolności serca.Konwalia majowa (Convallaria majalis L.); roślina występująca powszechnie w Europie, czasem uprawiana jako roślina ozdobna. Posiada charakterystyczne, piękne kwiatostany o wyrazistym zapachu. Związkami czynnymi są glikozydy kardenolidowe, np. konwalatoksyna, konwalozyd. Ziele konwalii majowej powoduje wzmocnienie siły skurczu mięśnia sercowego, obniżenie tętna i zwiększenie diurezy.

Konwalia majowa, dawniej określana była pięknym mianem lilii dolin, uważano ją za symbol szczęścia i sztuki lekarskiej. Stąd można się natknąć na wizerunki uczonych (np. Mikołaja Kopernika) z kwiatem lilii w dłoni.


Głóg (Crataegi sp.); głóg jest ciernistym drzewem, powszechnie występującym w Polsce. Zawiera liczne związki flawonoidowe np. witeksyna, izowiteksyna. Ceniony jest ze względu na swoje działanie nasercowe. Powoduje rozszerzanie naczyń wieńcowych przez co zwiększa przepływ krwi i odżywienie serca, łagodnie zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego oraz obniża ciśnienie krwi. W domowych warunkach można samodzielnie sporządzać nalewki z tego surowca, wykorzystując do tego zarówno kwiatostany jak i owoce.


Kozłek lekarski (Valeriana officinalis); jest to roślina rosnąca w wilgotnych miejscach na terenie Europy, Azji i Ameryki Pólnocnej. Do celów farmaceutycznych pozyskiwane jest kłącze kozłka. Głównymi związkami czynnymi są walepotriany oraz olejek lotny. Kozłek lekarski działa przede wszystkim uspokajająco, przez co normuje nadmierne pobudzenie i wywołane tym przyspieszenie pracy serca. Waleriana była używana w ziołolecznictwie już w I wieku n.e.

Ciekawą reakcję na tę roślinę wykazują koty. Podobnie jak kocimiętka, kozłek stanowi dla nich bardzo silny wabik.Chcesz wiedzieć więcej?KROPLE NASERCOWE
Guttae cardiacae FP
krople doustne
30 g

Lek uspokajający, zwiększający siłę skurczu mięśnia sercowego; o słabym działaniu.

Skład na 100 g:

Convallariae tinctura titrata 50 g
Crataegi tinctura 25 g
Valerianae tinctura 25 g

Wskazania: wspomagająco w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, niewymagającej stosowania innych leków.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Sposób stosowania: dorośli i dzieci powyżej 12 lat, doustnie, 2 do 3 razy dziennie 30-60 kropli (¼-½ łyżeczki). W przypadku wątpliwości co do stosowania leku należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Jeśli dolegliwości nasilają się lub nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem.


Podmiot odpowiedzialny: Farmina sp. z o.o. ul. Lipska 44, 30-721 Kraków.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.