Krople żołądkowe

/
Krople żołądkowe

Krople żołądkowe to lek doskonale sprawdzony w dolegliwościach takich jak:

  • niestrawność
  • wzdęcia
  • brak łaknienia

Krople żołądkowe zawierają stosowane od wieków i sprawdzone nalewki: miętową, gorzką i walerianową oraz intrakt z dziurawca. Dzięki bogatemu ziołowemu składowi, wpływają na przyczyny bólu brzucha takie jak: niestrawność czy stany skurczowe mięśni gładkich żołądka i przewodów żółciowych. Co więcej Krople żołądkowe wzmagają apetyt oraz zwiększają wydzielanie soku żołądkowego i żółci, poprawiając tym samym szybkość i efektywność trawienia. Poprzez uspokajające działanie kozłka, krople łagodzą dolegliwości układu pokarmowego powodowane przez stany napięcia nerwowego.

Apteczka Babuni krople żołądkowe
dziurawiec rys

Dziurawiec zwyczajny

(Hypericum perforatum L.); roślina rozpowszechniona, w Polsce można ją spotkać na skrajach lasów, łąkach, zwłaszcza na południu kraju. Głównym związkiem czynnym jest hyperycyna, pozostałe to flawonoidy (np. hyperozyd). Wyciągi alkoholowe z dziurawca działają antydepresyjnie a także żółciopędnie i żółciotwórczo. Roślina jest ziołem poświęconym Św. Janowi Chrzcicielowi. W wigilię jego święta (popularna Sobótka), plecie się z dziurawca wianki, które później służą do wróżenia sobie przyszłości. Tradycja pogańska przeplata się tu z chrześcijańską.

mieta rys

Mięta pieprzowa

(Mentha piperita L.); jest to odmiana rośliny, która nie występuje w stanie dzikim, jest tylko uprawiana. Zawiera olejek eteryczny, w skład którego wchodzą m.in.: estry mentolu, pinen, cyneol. Działa wielokierunkowo: wiatropędnie, żółciopędnie, żółciotwórczo. Dawniej była uważana za silny afrodyzjak. W Starożytnej Grecji, podczas wojny, mężczyźni mieli zakaz jej używania, by się niepotrzebnie nie rozpraszać.

kozlek lek rys

Kozłek lekarski

(Valeriana officinalis); jest to roślina rosnąca w wilgotnych miejscach na terenie Europy, Azji i Ameryki Północnej. Do celów farmaceutycznych pozyskiwane jest kłącze kozłka. Głównymi związkami czynnymi są walepotriany oraz olejek lotny. Kozłek lekarski działa przede wszystkim uspokajająco, przez co normuje nadmierne pobudzenie i wywołane tym przyspieszenie pracy serca. Waleriana była używana w ziołolecznictwie już w I wieku n.e. Ciekawą reakcję na tę roślinę wykazują koty. Podobnie jak kocimiętka, kozłek stanowi dla nich bardzo silny wabik.

nalewka rys

Nalewka gorzka

(Amara tinctura); w jej skład wchodzą: nalewka z korzenia goryczki, liścia bobrka oraz owocni pomarańczy gorzkiej. Działanie nalewki polega na zwiększaniu łaknienia, wspomaganiu trawienia oraz zwiększaniu wydzielania soków żołądkowych. Tinctura amara bywa także używana jako samodzielny lek, jednak w połączeniu z kozłkiem, miętą i dziurawcem działa kompleksowo. Nazwa nalewki nie jest bezpodstawna. W korzeniu goryczki znajduje się amarogentyna, która jest uznawana za najbardziej gorzką naturalną substancję, jaka została dotychczas poznana.

KROPLE ŻOŁĄDKOWE
Krople doustne
35 g

100 g kropli zawiera:

Hyperici intractum25 g
Menthae piperitae tinctura25 g
Valerianae tinctura25 g
Amara tinctura25 g
Produkt zawiera 67 – 72% (v/v) etanolu.

W skład nalewki gorzkiej (Amara tinctura) wchodzą: nalewka z korzenia goryczki, liścia bobrka oraz owocni pomarańczy gorzkiej.

Wskazania do stosowania: tradycyjny produkt leczniczy stosowany w przypadku braku łaknienia, a także dolegliwościach żołądkowych związanych z niestrawnością i wzdęciami.
Przeciwwskazania: nadwrażliwość (uczulenie) na którykolwiek ze składników preparatu. Nadkwasota, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Nie zaleca się stosowania tego produktu u dzieci poniżej 12 roku życia.

Dawkowanie: dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat. 30-40 kropli leku rozcieńczyć w około ¼ szklanki wody i wypić. Lek stosuje się doraźnie w przypadku wystąpienia dolegliwości żołądkowych lub 30 minut przed posiłkiem w przypadku braku łaknienia.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny. Wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.

Podmiot odpowiedzialny: Farmina sp. z o.o. ul. Lipska 44, 30-721 Kraków.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.